Koberce Miroo

Čištění koberce Miroo

Miroo individual carpet

ČIŠTĚNÍ A STAROSTLIVOST

Aby si váš Miroo udržel svůj vzhled, doporučuje se koberec pravidelně čistit. Skvrny na koberci se doporučují okamžitě odstranit.

Čištění na začátek

Po zakoupení je potřebné váš Miroo koberec důkladně vysát tak, aby se uvolněné vlákna, které vznikly při ručním vyřezávání, odstranily, a aby okraj dosáhl svůj úplný objem.

Denní čištění

Denní čištění přispívá v rozhodující míře k zachování hodnoty koberce. K tomu by měla být použita hladká hlavice vysavače.

Příležitostní čištění

Pokud je koberec místy znečištěný, doporučuje se čištění práškem. Prášek se rovnoměrně nanese na ušpiněné místo a zapracuje se dovnitř pomocí kartáče. Po té, co prášek beze zbytků vyschne, se vysaje vysavačem.

Důkladné čištění

Při obzvláště silném znečištění koberce a jeho používání je potřebné uskutečnit důkladné čištění, které se doporučuje přenechat odborníkovi se speciálním vybavením. K dispozici je několik metod čištění:

Čištění tepovačem

- prostřednictvím tepovače se nanese čisticí prostředek na horní stranu koberce a okamžitě se opět odsaje. Po vyschnutí se musí ještě jednou vysát.

Kombinovaná metoda

– tepovačem se nanese čistící látka na koberec, po krátkém působení se odstraní vzniknutá pěna vysátím a následně se ještě opláchne. Dokud není koberec úplně suchý, nedoporučuje se po něm šlapat.

Odstranění skvrn

Skvrny se nejsnáze odstraní ihned po znečištění. Když skvrny zaschnou, může dojít k chemické reakci mezi skvrnou a vláknami koberce, což může negativně ovlivnit vzhled. Pro všechny čištění a odstraňování skvrn je důležité, aby se používaly jen speciální čisticí prostředky na koberce. Nikdy nepoužívejte čisticí prostředky určené na nádobí nebo jim podobné čisticí prostředky. Tyto by mohly zanechat v koberci lepkavou masu a způsobit tak ještě silnější znečištění. Skvrny odstraňujte dle možnosti okamžitě! Nikdy nezkoušejte odstranit skvrnu silným kartáčováním nebo drhnutím! Při těžce odstranitelném znečištění je důležité poznat příčinu znečištění tak, abyste mohli použít správnou metodu čištění. Nesprávně použitý prostředek nebo metoda čištění může stav ještě zhoršit a způsobit neopravitelné škody na koberci. V případě znečištění kávou, čajem nebo červeným vínem je použití bílících prostředků nezbytné předem otestovat na jiné nenápadné části koberce.

Okamžité odstranění skvrn na báze vody

1. Co nejrychleji lehce přitlačte na skvrnu bíle (ne potlačené) nasákavé papírové ubrousky, postupujte od kraje směrem ke středu skvrny. Netřete, pokračujte, dokud ubrousek nasákne. Ubrousky vícekrát vyměňte tak, aby se dosáhla optimální savost ubrousku. a. Vysoce viskózní tekutiny nejprve se lžičkou odstraňte směrem zvenčí dovnitř. Eventuálně zbytek skvrny s trochou vody navlhčete a dle bodu č. 1 pokračujte. b. Skvrny, které po zaschnutí mají tendenci vytvářet slepeniny (například sladké nápoje) ošetřete nejdříve s nasákavým papírovým ubrouskem, jako je popsané v bodu č. 1. Následně povrch opatrně vytřete vlhkou bavlněnou hadřičkou tak, aby se lepivé látky uvolnily. 2. Vícevrstvový balík z papírových ubrousků přiložte na skvrnu a zatěžkejte. 3. Po 24 hodinách odstraňte papírové ubrousky a koberec na tomhle místě důkladně vysajte. 4. V případě, že se vám nepodařilo po tomto ošetření skvrnu úplně odstranit, použijte prostředek na odstraňování skvrn dle návodu výrobce čisticího prostředku.

Abeceda odstraňování skvrn

Alkohol – skvrnu odstraňujte vlhkou bavlněnou hadřičkou.
Pivo / mléko – skvrny odstraňujte bílou bavlněnou hadřičkou navlhčenou v benzínu nebo v alkoholu a následně opláchněte čistou vodou.
Krev – skvrnu ošetřete se studenou vodou a nechejte změknout. Následně tekutinu jemně odsajte s nasákavou bavlněnou hadřičkou.
Cola – nápoje – dle možností okamžitě naneste bílou bavlněnou hadřičkou vlažní vodu a následně odsajte.
Barvy (olejové pigmenty) – skvrny dle potřeby víckrát ošetřete běžným benzínem na čištění.
Tuky – skvrnu navlhčete bílou bavlněnou hadřičkou namočenou do benzínu na čištění a skvrnu odsajte.
Káva / čaj – skvrnu okamžitě ošetřete s nasákavou bavlněnou hadřičkou a vodou. Kávovou skvrnu nenechejte zaschnout!
Žvýkačky – skvrnu zamrazte s bezbarvým mrazícím sprejem (v obchodech dostat speciální přípravky na textilie, které zabraňují barevným změnám „sprej na odstraňování žvýkačky“). Následně s kladivem rozdrťte a potom odsajte. Místo následně ošetřete s benzínem na čištění.
Vosk ze svíčky – skvrnu odstraníte pomocí papíru a žehličky (nízká teplota). Pak ošetřete s bílou bavlněnou hadřičkou a benzínem na čištění.
Inkoust – Namočte bavlněnou utěrku do alkoholu a vysajte skvrnu.
Čokoláda – skvrnu vymyjte s alkoholem na čištění a následně ošetřete s vřelou vodou.
Moč – skvrnu ošetřete s bílou bavlněnou utěrkou namočenou do vody.

Váš Miroo koberec se Vám poděkuje za dobrou starostlivost.