Ekologie a zdraví

Příroda

Příroda nás hojně obdarovává svým bohatstvím. V Mazzivu víme, že tyto zdroje nejsou nevyčerpatelné a jejich obnova závisí na tom, jako s přírodou zacházíme, jak jí vracíme její dary. Pamatujte, že pokud se rozhodnete pro nákup výrobku vyrobeného z obnovitelných surovin ekologickými výrobními procesy, darujete sobě a budoucím generacím kousek světlé budoucnosti.

Mazzivo ekologie a zdraví

 

Kontrolované výseky

Lesy jsou plícemi Země a jejich množství a stav má vliv na kvalitu ovzduší, které dýcháme. Dřevo používané v naší výrobě pochází jen z kontrolovaných výseků na území Polska. To znamená, že je vykácené jen omezené množství stromů v jedné části lesa, aby nebyla ohrožena rovnováha ekosystému, ze kterého pochází a na jejich místo je vysazené odpovídající množství stromů, aby se vykácená část lesa mohla rychle obnovit přirozeným způsobem.

 

Nátěr povrchu nábytku přírodního původu

Příroda nám ve vysoké míře dává, co jí sami nabízíme, proto je také důležité, abychom se nedívali jen na to, kolik z ní bereme, ale taky na to, co jí vracíme. Většina obecně používaných preparátů k nátěru povrchu obsahuje množství škodlivých substancí, jako je toluen, formaldehydy a olovo, které mohou mít reálný vliv na naše zdraví (vyrážky, alergie, dýchací obtíže). Nezapomínejme na toxiny, vznikající jako vedlejší produkt při jejich výrobě, které se k nám vracejí v ovzduší, které dýcháme a ve vodě a potravinách, které konzumujeme. A proto používáme jedině nátěry přírodního původu. Bez toluenové včelí vosky firmy Myland's, mořidla na báze vody firmy Rosner nebo přírodně lisovaný olej z polského lnu. Tyto výrobky zaručují, že neškodí ani Vám, ani našemu životnímu prostředí. Dokonce i obaly našich výrobků jsou vyráběné z fólií, které jsou 100% recyklovatelné.

Mazzivo ekologie a zdraví

 

Kondice naší planety záleží na Vašich rozhodnutích

Na kondici naší planety a našeho zdraví mají vliv tisíce malých rozhodnutí, které začínají výběrem kupovaného zboží a končí tím, kde vyhodíme jejich obal.