Jak vybrat správný potah na matraci

Vyberte si správny potah na matraci

Je léto a vlna horkých dní nás bombarduje, dokonce i v noci málokdy klesne teplota pod 20°C a my máme co dělat, abychom se alespoň trochu vyspali a byli čerství do dalšího dne. Předpokládáme, že postel s matrací máte kvalitní a „ušitou“ na míru. Ale je také vaše matrace oděná v ideálním potahu? Vybrat si můžete dle vícerých kriterií, záleží jen na vašich požadavkách, zda sáhnete po potahu, který je hygienický, antibakteriální, antialergický, uklidňující, nebo luxusnější. V následujících řádkách si přiblížíme víceré druhy potahů a vy uvidíte, který bude pro vás ten nejvhodnější.

Začněme potahem Léto/Zima, který se hodí pro většinu z vás. Už jeho název napovídá, že se jedná o potah, který využijete po celý rok. V závislosti od ročního období si ho můžete otáčet tak, aby váš spánek byl ještě hodnotnější. Je tvořený ze žakárové látky z jedné strany („letní“) prošívaný bavlnou a z druhé („zimní“) strany prošitý ovčí vlnou. Bavlna je přirozeným vláknem s dokonalými hygroskopickými vlastnostmi. Polovinu vlhkosti, kterou tělo během spánku vylučuje, dokáže tahle tkanina pohltit, její vlastnosti ochladí váš organizmus v těchto horkých letních dnech a navíc zabezpečí přiměřené větrání těla. Naopak na zimní straně matrace, máte jistotu zadržení tepla vytvářeného vaším tělem. V době chladných dní vám tedy nebude zima. Tento potah má po obou stranách komplet úchytek a ventilátor, čili si ho snadno otočíte a je perfektně větraný. Jeho jedinou nevýhodou je nemožnost praní.

V oblibě jsou stále častěji potahy pratelné, proto se vyrábějí tak, aby tato vlastnost byla splnitelná a bez toho, aby ztratili na kvalitě. Běžným potahem, který snadno operete při teplotě do 60°C, je Jersey s prošívanou tepelnou izolací, přičemž je velmi odolný vůči žmolkům a proti oděrům.

Pokud patříte mezi lidi, kteří trpí alergiemi, astmatem a podobnými potížemi, můžete si taktéž přijít na své a dokonce si vybrat z několika potahů v naší nabídce (Aloe vera, Medicott Silverguard, Sensolution či Ecosphere Tencel), protože všechny tyto potahy se vyznačují zvýšenou hygieničností a všechny se velmi dobře udržují a čistí praním. 

Potah Aloe Vera obsahuje speciální gel – výtažek rostliny Aloe. V minulosti nazýván jako „zdroj mladosti“. Během spánku jeho složky jako enzymy, minerální soli a vitamíny pronikají do pokožky, kterou ošetřují a regenerují. Aroma z této rostliny taky odstraňuje nepříznivé mikroorganizmy, tlumí šíření zápachů a tak poskytuje ochranu před baktériemi a plísni. Navíc má výbornou absorpci vlhkosti. Je sice pratelný při teplotě do 60°C, avšak obsah oleje v úpletu je omezen a postačuje přibližně na 5 praní.

Poťah na matrac Sensolution

Alergici, astmatici určitě dopřejte svým matracím oblek v podobě Medicott Silverguard a sobě tak dopřejete zdravější spánek. Roztoče žijí ve vlhkém, málo větraném a tmavém prostore, a protože se živí opadávajícími buňkami vaší kůže, které jsou zároveň rozkládané plísněmi a tak snadno stravitelné pro prachové roztoče, je jen krůček k tomu, aby vám zhoršili zdravotní problémy spojené s dýcháním. Avšak je tady řešení v podobě Medicott Silverguard. Je v něm použita stříbrná nitka, která zaručuje plnou ochranu proti baktériím a nivelizuje nepříjemné zápachy související s rozvojem mikroorganizmů. To vše je dosaženo bez přidání chemických látek a tak plně koresponduje s přirozenou flórou lidské pokožky. Tento potah určitě nebude domovem pro plísně, je vysoce protialergický a tyto vlastnosti si dlouhodobě ponechává i po vícenásobném praní, samozřejmě při dodržení teploty do 60°C.

K dalším velmi hygienickým potahům rozhodně patří potah Sensolution. Tato tkanina s vysokou absorpcí vlhkosti se vyznačuje rychlým usycháním a odolností vůči nečistotám. Její vynikajíce hygienické vlastnosti a revoluční materiál, který je velmi příjemný na dotyk, umocňují kvalitní pocit během spánku. Jeho výhodou je možnost praní až při teplotě do 95°C.

Pokud chcete obléct vaši matraci do opravdu vzdušného „outfitu“ nebo se v těchto horkách nadměrně potíte, a máte rádi čistotu, ekologičnost a jemnost, rozhodně přemýšlejte nad výběrem potahu Ecosphere Tencel. Tahle tkanina je vyhledávána pro svou výtečnou vlastnost přijímaní a odevzdávání vlhkosti, dokonce umí pohltit o polovinu vody více než bavlna. Její vlákna jsou vyrobeny z plně regenerované suroviny (dřeva) v harmonii s přírodou. Úplet velmi dobře dýchá a přirozeně tak reguluje teplotu během spánku. Jeho vzhled je ušlechtilý, při doteku máte příjemný pocit, jako byste drželi hedváb.

            Chcete spát nejen na hygienických potazích, které vám zároveň dopřejí plnohodnotný relax, navodí pocity klid, ale také pomohou zregenerovat tělo po stresujícím dnu?  Plnohodnotný odpočinek a spánek potřebuje každý, o to více, pokud má člověk za sebou náročný pracovní den. Proto máme v nabídce také potahy, které vás doslova dobijí novou energií a zažijete na nich kvalitní relax.

Představujeme vám potah Stressfree. Z jeho názvu je zřejmé, že navodí uklidňující stav. Jedná se totiž o speciální tkaninu, která z těla odvádí shromážděny elektrické náboje, teda působí antistaticky a to jen díky přírodním vláknům, žádná chemie. Jeho výhodou je příjemnost na dotek, vstřebávání vlhkosti a málo se špiní. Díky těmto vlastnostem i citlivější osoby budou spát hlouběji, klidněji a bez stresu.

Ten pravý pocit přiměřené rovnováhy v životě a klidu při spánku vám navodí potah Shenergy. Je vyráběný z nejkvalitnějšího materiálu, ve kterém je použita zlatá niť, která mu dodává neopakovatelný vzhled se zdravotními vlastnostmi zlata. Harmonii organizmu vnukne díky vázajícím se iontům a pronikaní aktivních faktorů z vláken úpletu do lidského těla. Díky patentovanému systému obsahuje ve svých vláknech záporně nabité ionty, které směřují do kladně nabitých „kationtů” a neutralizují je. To je nejdůležitější funkce, protože právě kationty jsou příčinou toho, že náš organizmus nefunguje správně, což se může projevit například stresem, nespavostí, či artritidou. Speciální 3D tkanina podporuje taky větrání matrace, díky čemuž lépe dýchá. A abyste funkci potahu nenarušili, má rozpojitelný zámek, který umožňuje prát obě části potahu osobitně. Nic tedy nebrání tomu, abyste váš život naplnili chybějící rovnováhou.

Poťah na matrac SH Energy

Za jedinou noc spánku prosníme sny asi sedmkrát, přitom si to vůbec nemusíme uvědomovat, můžeme mít pocit, že se nám nic nezdálo. Záleží na tom, ve které fáze spánku se nacházíme při probouzení. Bez toho, abychom si to uvědomovali, se při těchto fázích spánku mění i naše teplota, snadno se můžeme přehřát anebo naopak ochladit a to určitě ke kvalitnímu spánku nepřispívá. Potah Smartcel Clima má výjimečnou vlastnost reagování na změny tělesné teploty a udržování její konstantní úrovně během spánku. Za svoje tepelné a regulační vlastnosti vděčí speciální látce, kterou bychom mohli srovnat s parafinem. Během spánku je přebytek tepla vylučován z organizmu a setrvává v potahu do chvíle, až se teplota těla sníží a teplo bude vrácené tělu. Můžeme tedy říct, že přispívá k probouzení se v hezkých snech. Díky těmto procesům se teplota těla udržuje na stálé úrovni a tím chrání organizmus proti přehřátí a ochlazení. Oceníte to zejména při svých ratolestích a bonusem budete mít relaxační spánek.

            Spát zdravě, kvalitně, klidně a v čistém, znamená odět vaše matrace do našich potahů. Stačí si z nabídky vybrat ten pravý a váš spánek bude dokonalý, tělo zregenerované a život harmonický.