Proč jsou taštičkové matrace lepší než pružinové?

Proč jsou taštičkové matrace lepší než pružinové?

Pružinové matrace se dali na ústup a  přenechali místo uhlazenému lídrovi s taštičkovým jádrem, kterému se krok za krokem podařilo dobít srdce náročného zákazníka. Ten tímto vstupuje na vyšší úroveň dravé „hry“, které podstatou je boj o komfort, zdravý spánek a úctu k páteři. Pojmenujme naši pomyslnou hru Matrachello - ložnicový svět a podívejme se, jakými zbraněmi zvítězily taštičkové matrace nad pružinovými.

Dominance pružinových matrací na ústupu

Pružiny použité v pružinových matracíchZákladem pružinových matrací je pružinové jádro, kterého principem jsou vzájemně propojené kovové pružiny tvořící celek. Jádro se pak ukládá do různých typů materiálu. Hustota, výška i samotný typ ovlivňují celkovou cenu a vlastnosti matrace. Jelikož je tenhle typ matrací hodně oblíbený a poměrně dlouho si držel prvenství na trhu, tak ho najdete v různých cenových variacích  v závislosti od náročnosti klienta. Ačkoliv se setkáte i s těmi skutečně luxusními, tak většinou tvoří cenový střed. Pokud zákazník hledá vyšší nosnost či tvrdost matrace, tak se může na tenhle typ plně spolehnout. Vydrží i dlouhodobou a nadměrnou zátěž. Pro děti a mladé, jako i pro osoby s nižší hmotností, se doporučuje matrace kombinovaná s pěnovou horní vrstvou, protože získá něžnost a měkkost. Pružinové matrace by měly být uložené na pevné podložce nebo roštuNedoporučuje se umísťovat je na polohovatelný rošt, protože se s nimi nedá manipulovat tak, jako s pěnovými a latexovými matraci. Náročný klient však dnes očekává něco víc, chce se posunout. Dominance pružinových matrací je tak na ústupu a prostor dostávají elastičtější a odolnější taštičky.

Taštičky – vyšší level pružin

Taštičky použité v taštičkovcýh matracích se zónami tvrdosti

Pokud si zakládáte na luxusu, nebo Vám není lhostejné Vaše zdraví a toužíte se vyspat do krásy, tak si najděte cestu k matracím, které mají jádro z taštičkových pružin s anatomickými zónami tvrdosti. Taštičkové matrace jsou poddajnější a lépe se přizpůsobují. Partie těla jsou důkladně kopírované. Nezaměnitelná elasticita zabezpečí Vaší páteři a kloubům ideální polohu s ortopedickou přesností. Pružiny jsou uložené v samostatných taštičkách, které vnímají nerovnosti lidského těla individuálně, a tak na ně i reagují. Právě proto, že je jich víc, hmotnost člověka se optimálně rozloží. Na jádro z pružin je vložená vrstva impregnovaného filcu, který zaručuje zvýšenou stabilitu výrobku. Takovéto matrace jsou pak odolnější. Garancií komfortu je mnohem kvalitnější materiál. Velikou výhodou oproti pružinovému konkurentovi je i fakt, že taštičky jsou vhodné na polohovatelné rošty. To ocení zejména starší lidé, ale i ty, kteří v posteli nejen spí, ale i čtou, nebo se z ní dívají na televizi. Nesmíme zapomenout na prodyšnost a větratelnost. Získáte pocit, že matrace dýchá a vy se můžete zlehka nadechnout s ní.

Taštičková matrace s kokosovou vrstvou ELEKTRA

Co řeknete, necháte se svést lukrativním ložnicovým světem Matrachello a přejdete se jeho úrovněmi? Ať se líbí, určitě si vyberete produkt, který ulehčí Vaši cestu za zdravým spánkem a otevře brány nové dimenze