Zdravé spaní

Zdravé spaní

Říká Vám něco absence času, stres, hektičnost? Určitě není třeba připomínat, že 21. století nám přineslo mnoho nových civilizačních nemocí. Mezi ně patří i nespavost a různé psychické poruchy související s nedostatkem spánku. Zdravý spánek je hnacím motorem našeho organizmu, v noci se přetěžované tělo regeneruje, sny vypuzují negativní emoce. Pokud si dostatečně neodpočinete, tak se to dřív nebo později odrazí na Vašem psychickém i fyzickém zdraví. Odnese si to i Váš sexuální život. Organizmus si jednoho dne řekne „dost“ a pak, ať se Vám to líbí, nebo ne, budou muset jít všechny neodkladné věci bokem. Jak se tedy dobře vyspat?

Čalouněné postele z kolekce Corleone - vysoké kontinentální postele

Někomu stačí lehnout si do postele a za pár minut spokojeně odfukuje. No co v případě, když spánek jaksi nepřichází? Odborníci doporučují, dát svoje tělo hodinu před uložením do spánkového režimu. V praxi to znamená asi tolik, že před spaním byste již neměli pracovat, vykonávat důležité úkony a rozhodnutí. Hlava by měla být v klidu, relaxovat. Pokud nevíte své tělo v posteli ukolébat, tak zkuste bodovou terapii. Stiskněte si asi na 7 sekund každou svalovou skupinu na těle. Změnu byste měli pocítit.

Z praxe vyplývá, že líp se spí v chladnějším prostředí, proto svoji ložnici zbytečně nepřehřívejte a před spaním si vždy vyvětrejte. Pokud víte, že jste citlivý na zvuky, které Vám brání usnout, tak je eliminujte ještě před tím, jak si lehnete. Pokud to nejde jinak, tak usínejte se sluchátky na uších, ve kterých Vám může znít i relaxační hudba. Častou příčinou nepokojného spánku bývá taky nesprávně zvolená matrace nebo postel. Vyměňte je za kvalitnější, případně si pořiďte ortopedický polštář. Nechejte se odborníky z Matrachella provést ložnicovým světem a vyslyšte jejich odborné rady. Nabízejí nábytek pro ty, kterým chybí vůně dřeva. Kromě toho tady najdete taky specializované matrace, rošty, polštáře, ložní prádlo i povlečení. Nemusíte se obávat vyslovit svoje představy. Atypičnost není pro Matrachello problém. Vysoko kvalitní výrobky splňují všechny atributy špičkových produktů. Jednoducho, ložnice je pro ně světem, ve kterém se orientují a neustále zdokonalují. Bez správné opory v době spánku začnete mít velmi rychle problémy s páteří, svaly a klouby. Tyto těžkosti se pak přenesou i do Vašeho běžného života.

Zdravotní ortopedický latoxový polštář s gelovými kapslemi

Člověk je přizpůsobivý typ, ale má taky rád pravidelnost. Proto mu nedělejte zbytečné šoky nepravidelným ponocováním.

Nejčastější příčinou problémů se spánkem bývá stres. Zkuste se před spaním zamyslit, co ho způsobuje. Je možné ho odstranit? Stres byste měli vždy nechať za dveřmi pokoje. On Vás tam do rána počká. Nač si ho brát do snů? Času dost. Můžete ho taky odbourat a zmírnit teplou koupelí. Samotná horká voda vyvolá ospalost. Jóga a meditace odstraní Váš strach z nespavosti i stresových situací. Byliny a aromaterapie jsou ověřenou alternativou, jak bojovat proti problémům se spánkem. Pokud nemáte čas relaxovat, tak si alespoň uvařte čaj z meduňky, levandule nebo mateří doušky.  I když se nedoporučuje jít psát s prázdným žaludkem, neměli byste to s jídlem přehánět a to alespoň dvě hodiny před spaním.  

Udělejte první krok ke splnění svého snu o zdravém spánku. Možno stačí jen málo anebo jste se dívali špatným směrem. Přejeme hodně krásných snů a zejména pohodlnou noc.